Facebook
Средно училище "Христо Ботев" град Балчик

Учебници от пети до седми клас

Наименование Издателство Автори  

Пети клас

1 Български език  "Просвета"  Весела Михайлова, Йовка Тишева, Руска Станчева, Борислав Борисов
2 Литература "Просвета" Албена Хранова, Лъчезар Бояджиев, Тина Велева
3

Английски език

         Live Beat for Bulgaria           for the 5th grade

"Pearson" Ingrid Freebairn, Jonathan Bygrave,  Judy Copage, Elizabeth Kilbey
4

Руски език

Матрëшка. 

 

"Просвета"
Анна Деянова-Атанасова, Антония Радкова, Христина Грозданова
 
5

Математика

"Просвета"
 Пенка Нинкова, Мария Лилкова, Таня Стоева, Станимира Ставрева-Нейчева, Ирина Шаркова
6

Информационни технологии

"Архимед"
Ангелина Аврамова, Петър Хаджилалов
7

История и цивилизации

"Просвета Плюс"
Екатерина Михайлова, Маргарита Димова, Иво Чолаков, Георги Йорданов Иванов
8

География и икономика

"Просвета"
Стела Дерменджиева, Петър Стоянов, Петя Събева, Надежда Николова, Цветелина Пейкова
9

Човекът и природата

"Клет"/"Булвест 2000"
Максим Максимов, Свобода Бенева, Севдалина Стоянова
10

Музика

"Просвета" Вяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева 
11

Изобразително изкуство

"Клет"/ "Анубис"   Огнян Занков, Бисер Дамянов,    Бойка Доневска, Олга Христова
12 

Технологии и предприемачество

"Бит и техника" Тодорка Николова, Силвия Гърневска, Светла Ананиева, Валентин Ананиев 
Шести клас
1 Български език "Просвета" Весела Михайлова, Йовка Тишева, Руска Станчева, Борислав Борисов 
2 Литература "Просвета" Албена Хранова, Лъчезар Бояджиев, Тина Велева 
3

Английски език

        Live Beat for Bulgaria        for the 6th grade

"Pearson"  Ingrid Freebairn, Jonathan Bygrave,  Judy Copage, Elizabeth Kilbey
4

Руски език

Матрëшка. 

 

"Просвета" Антония Радкова, Анна Деянова-Атанасова, Олга Чубарова 
5 Математика "Просвета" Пенка Нинкова, Мария Лилкова, Таня Стоева, Ирина Шаркова, Станимира Ставрева-Нейчева 
6 Информационни технологии "Просвета Плюс" Ангел Ангелов, Даниела Дурева, Георги Тупаров, Катерина Марчева, Катя Стоянова, Маргарита Спирова 
7 История и цивилизации "Просвета Плюс" Екатерина Михайлова, Цветана Георгиева, Милияна Каймакамова, Теодора Борисова-Петрова, Никола Дюлгеров 
8 География и икономика "Просвета" Стела Дерменджиева, Петя Събева, Надежда Николова, Петър Стоянов, Цветелина Пейкова 
9 Човекът и природата "Клет"/"Булвест 2000" Максим Максимов, , Свобода Бенева , Сашка Георгиева, Огнян Димитров, Мира Славова 
10 Музика "Просвета" Вяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева 
11 Изобразително изкуство "Клет" / "Анубис" Огнян Занков, Бисер Дамянов,   Бойка Доневска, Олга Христова, Анна Генчева 
12 Технологии и предприемачество "Бит и техника"  Тодорка Николова, Силвия Гърневска, Светла Ананиева, Валентин Ананиев
Седми клас
1 Български език "Просвета"  Весела Михайлова, Йовка Тишева, Руска Станчева, Борислав Борисов
2 Литература "Просвета" Албена Хранова, Лъчезар Бояджиев
3

Английски език

        Live Beat for Bulgaria        for the 7th grade

"Pearson"

Ingrid Freebairn, Jonathan Bygrave, Judy Copage, Elizabeth Kilbey

4

Руски език

Матрëшка. 

"Просвета"

Анна Деянова-Атанасова, Антония Радкова, Николина Нечаева

5

Математика

"Просвета"

    Пенка Нинкова, Мария Лилкова,  Таня Стоева, Ирина Шаркова,    Любка Раденкова

6

Информационни технологии

"Просвета Плюс"

Ангел Ангелов, Даниела Дурева, Георги Тупаров, Катерина Марчева, Катя Стоянова, Маргарита Спирова

7

История и цивилизации

"Просвета Плюс"

Екатерина Михайлова, Пламен Митев, Даниел Вачков

8

География и икономика

"Просвета"

Стела Дерменджиева, Петя Събева, Петър Стоянов, Николай Попов, Цветелина Пейкова, Надежда Николова

9

Биология и здравно образование

"Клет"/"Булвест 2000"

Владимир Овчаров, Огнян Димитров, Камелия Йотовска, Мариана Христова, Таня Димитрова

10

Физика и астрономи

"Клет"/"Булвест 2000" Максим Максимов, Галя Русева
11

Химия и опазване на околната среда

 "Клет"/"Анубис" Стефан Цаковски, Александрия Генджова, Борис Толев, Невянка Енчева, Магдалена Дочева 
12

Музика

"Просвета"   Вяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева
13

Изобразително изкуство

 "Клет"/"Анубис"        Анна Генчева, Бисер Дамянов,             Бойка Доневска, Огнян Занков,        Олга Христова 
14

Технологии и предприемачество

"Бит и техника"  Валентин Ананиев, Светла Ананиева, Силвия Гърневска, Тодорка Николова