Средно училище "Христо Ботев"
град Балчик

Учебници от пети до седми клас

Наименование Издателство Автори  

Пети клас

1 Български език  Просвета  Весела Михайлова, Йовка Тишева, Руска Станчева, Борислав Борисов
2 Литература Просвета Албена Хранова, Лъчезар Бояджиев, Тина Велева
3

Английски език

         Live Beat for Bulgaria           for the 5th grade

Pearson Ingrid Freebairn, Jonathan Bygrave,  Judy Copage, Elizabeth Kilbey
4

Руски език

Матрëшка. 

 

Просвета
Анна Деянова-Атанасова, Антония Радкова, Христина Грозданова
 
5

Математика

Просвета
 Пенка Нинкова, Мария Лилкова, Таня Стоева, Станимира Ставрева-Нейчева, Ирина Шаркова
6 Компютърно моделиране и информационни технилогии Педагог-6 Виолета Маринова KMIT 5
7

История и цивилизации

Просвета Плюс
Екатерина Михайлова, Маргарита Димова, Иво Чолаков, 
Георги Йорданов Иванов
8

География и икономика

Просвета
Стела Дерменджиева, Петър Стоянов, Петя Събева, Надежда Николова, Цветелина Пейкова
9

Човекът и природата

Klett

Булвест 2000

Максим Максимов, Свобода Бенева, Севдалина Стоянова
10

Музика

Просвета Вяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева 
11

Изобразително изкуство

Klett

Анубис 

 Огнян Занков, Бисер Дамянов,    Бойка Доневска, Олга Христова
12 

Технологии и предприемачество

Бит и техника Тодорка Николова, Силвия Гърневска, Светла Ананиева, Валентин Ананиев 
Шести клас
1 Български език Просвета Весела Михайлова, Йовка Тишева, Руска Станчева, Борислав Борисов 
2 Литература Просвета Албена Хранова, Лъчезар Бояджиев, Тина Велева 
3

Английски език

Live Beat for Bulgaria

for the 6th grade

Pearson  Ingrid Freebairn, Jonathan Bygrave,  Judy Copage, Elizabeth Kilbey
4

Руски език

Матрëшка. 

 

Просвета Антония Радкова, Анна Деянова-Атанасова, Олга Чубарова 
5 Математика Просвета Пенка Нинкова, Мария Лилкова, Таня Стоева, Ирина Шаркова, Станимира Ставрева-Нейчева 
6 Компютърно моделиране и информационни технологии Педагог-6 Виолета Маринова KMIT 6
7 История и цивилизации Просвета Плюс Екатерина Михайлова, Цветана Георгиева, Милияна Каймакамова, Теодора Борисова-Петрова, Никола Дюлгеров 
8 География и икономика Просвета Стела Дерменджиева, Петя Събева, Надежда Николова, Петър Стоянов, Цветелина Пейкова 
9 Човекът и природата

Klett

Булвест 2000

Максим Максимов, , Свобода Бенева , Сашка Георгиева, Огнян Димитров, Мира Славова 
10 Музика Просвета Вяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева 
11 Изобразително изкуство

Klett

Анубис

Огнян Занков, Бисер Дамянов,   Бойка Доневска, Олга Христова, Анна Генчева 
12 Технологии и предприемачество Бит и техника  Тодорка Николова, Силвия Гърневска, Светла Ананиева, Валентин Ананиев
Седми клас
1 Български език Просвета  Весела Михайлова, Йовка Тишева, Руска Станчева, Борислав Борисов
2 Литература Просвета Албена Хранова, Лъчезар Бояджиев
3

Английски език

Live Beat for Bulgaria

for the 7th grade

Pearson

Ingrid Freebairn, Jonathan Bygrave, Judy Copage, Elizabeth Kilbey

4

Руски език

Матрëшка. 

Просвета

Анна Деянова-Атанасова, Антония Радкова, Николина Нечаева

5

Математика

Просвета

    Пенка Нинкова, Мария Лилкова,  Таня Стоева, Ирина Шаркова,    Любка Раденкова

6

Информационни технологии

Просвета Плюс

Ангел Ангелов, Даниела Дурева, Георги Тупаров, Катерина Марчева, Катя Стоянова, Маргарита Спирова

7

История и цивилизации

Просвета Плюс

Екатерина Михайлова, Пламен Митев, Даниел Вачков

8

География и икономика

Просвета

Стела Дерменджиева, Петя Събева, Петър Стоянов, Николай Попов, Цветелина Пейкова, Надежда Николова

9

Биология и здравно образование

Klett

Булвест 2000

Владимир Овчаров, Огнян Димитров, Камелия Йотовска, Мариана Христова, Таня Димитрова

10

Физика и астрономи

Klett

Булвест 2000

Максим Максимов, Галя Русева
11

Химия и опазване на околната среда

 Klett

Анубис

Стефан Цаковски, Александрия Генджова, Борис Толев, Невянка Енчева, Магдалена Дочева 
12

Музика

Просвета   Вяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева
13

Изобразително изкуство

Klett

Анубис

       Анна Генчева, Бисер Дамянов,             Бойка Доневска, Огнян Занков,        Олга Христова 
14

Технологии и предприемачество

Бит и техника  Валентин Ананиев, Светла Ананиева, Силвия Гърневска, Тодорка Николова