Средно училище "Христо Ботев"
град Балчик

 

 

Наименование Издателство Автори  
Осми клас     
1 Български език "Просвета" Весела Михайлова, Руска Станчева, Йовка Тишева, Борислав Борисов
2 Литература "Просвета" Ирен Иванчева, Кирил Мерджански, Евгени Зашев, Албена Хранова, Любов Шишкова, Лъчезар Бояджиев
3 Английски език      
4

           Руски език           

Классно! А1

"Клет България" Виолета Миланова, Олга Лазова, Татяна Алексиева 
5 Математика "Архимед" Здравка Паскалева, Мая Алашка, Пламен Паскалев, Райна Алашка
6 Информационни технологии "Просвета" Елиза Стефанова, Мирослава Николова, Дафинка Митева, Филип Петров, Николина Николова
7 История и цивилизации "Просвета" Борислав Гаврилов, Кирил Славчев, Бистра Стоименова
8 География и икономика "Просвета" Стела Дерменджиева, Петя Събева, Емил Гачев, Надежда Николова, Александър Гиков, Петър Стоянов,  Цветелина Пейкова
9 Философия "Педагог 6 " Галя Герчева-Несторова, Райна Димитрова, Румяна Тултукова, Бойчо Бойчев
10 Биология и здравно образование

"Клет България"

"Булвест 2000" 

 Владимир Овчаров, Огнян Димитров, Камелия Йотовска, МАриана Христова, Таня Димитрова
10 Физика и астрономия

"Клет България"

"Булвест 2000" 

Максим Максимов
11 Химия и опазване на околната среда

"Клет България"

"Булвест 2000" 

Свобода Бенева, Марко Костадинов, Данчо Даналев, Лилия Овчарова, Маргарита Йотова
12 Музика "Просвета" Лозанка Пейчева, Стeфанка Георгиева, Венцислав Димов, Милен Димитров 
13 Изобразително изкуство

 

"Клет България"

"Анубис"

 

 

Бисер Дамянов, Огнян Занков,   Анна Генчева 
14 Технологии и предприемачество

"Просвета"

Весела Неделчева, Атанас Паскалев, Даниела Манчева, Ирена Трасиева, Соня Василева
Девети клас
1

Български език

"Клет България"

"Анубис"

Владимир Жобов, Димка Димитрова, Маргарита Георгиева
2

Литература

"Клет България"

"Анубис"

Аделина Странджева, Екатерина Петкова, Клео Протохристова, Светла Черпокова
3

Английски език

     
4

Немски език 

Schritte intermational

"Hueber" Daniela Niebisch, Sylvette Penning-Hiemstra, Angela Pude, Franz Specht, Monika Bovermann, Monika Reimann
5

Руски език

Привет! А 1.1

"Просвета"  Антония Радкова, Анна Деянова-Атанасова
6

Математика

"Архимед" Георги Паскалев, Мая Алашка, Райна Алашка
7

Информационни технологии

"Просвета" Николина Николова, Елиза Стефанова, Мирослава Николова, Диана Петрова, Дафинка Митева, Красен Стефанов
8

История и цивилизации

"Просвета АзБуки" Георги Марков, Бойко Маринков, Мария Трифонова-Бенова, Румяна Кушева
9

География и икономика

"Просвета" Стела Дерменджиева, Петър Стоянов, Петя Събева, Надежда Николова, Николай Попов, Цветелина Пейкова
10

Философия

"Педагог 6" Галя Герчева - Несторова, Райна Димитрова, Румяна Тултукова, Бойчо Бойчев
11

Биология и здравно образование

 "Клет България"

"Булвест 2000" 

Владимир Овчаров, Огнян Димитров, Камелия Йотовска, Мариана Христова, Таня Димитрова 
12

Физика и астрономия

  "Клет България"

"Булвест 2000"

Максим Максимов, Ивелина Димитрова 
13

Химия и опазване на околната среда

   "Клет България"

"Булвест 2000"

Данчо Даналев, Марко Костадинов, Лилия Овчарова-Кирилова, ,Свобода Бенева, Маргарита Йотова 
14

Музика

"Просвета" Лозанка Пейчева, Стефанка Георгиева, Венцислав Димов,  Милен Димитров
15

Изобразително изкуство

"Клет България"

"Анубис"

Бисер Дамянов, Анна Генчева
16

Технологии и предприемачество

"Просвета"

Весела Неделчева, Атанас Паскалев, Красимира Толина, Донка Куманова-Ларде, Рилка Георгиева, Явор Киряков
Десети клас    
1 Български език

"Клет България"

"Анубис"

     М. Георгиева, Владимир Жобов,    Д. Димитрова
2 Литература

"Клет България"

"Анубис"

Клео Протохристова, Светла Черпокова, А. Странджева, Т. Ичевска, Е. Петкова 
3 Английски език      
4

Немски език 

Schritte intermational

(от IX клас)

Hueber Daniela Niebisch, Sylvette Penning-Hiemstra, Angela Pude, Franz Specht, Monika Bovermann, Monika Reimann
5

Руски език

„Привет!” А 1.2

"Просвета"  Антония Радкова, Анна Деянова-Атанасова 
6

Математика

 

"Архимед" 

 

Мая Алашка, Райна Алашка,   Георги Паскалев

 
7

Информационни технологии

"Просвета"

Николина Николова, Елиза Стефанова, Мирослава Николова, Диана Петрова, Красен Стефанов

8

История и цивилизации

"Просвета"

Пламен Павлов, Райна Гаврилова, Веселин Янчев, Любомир Огнянов, Мария Трифонова-Бенова, Мария Босева, Кирил Славчев

9

География и икономика

"Просвета"

Стела Дерменджиева, Петя Събева, Николай Попов, Косьо Стойчев, Нели Гетова, Цветелина Пейкова

10

Философия

"Педагог 6"

Галя Герчева - Несторова, Райна Димитрова, Румяна Тултукова, Бойчо Бойчев

11

Биология и здравно образование

 "Клет България"

"Булвест 2000"

Владимир Овчаров, Камелия Йотовска, Мариана Христова,     Таня Димитрова

12

Физика и астрономия

 

 "Клет България"

"Булвест 2000"

 Максим Максимов, Ивелина Димитрова
13

Химия и опазване на околната среда

"Регалия 6" Данчо Даналев, Лилия Овчарова, Марко Костадинов, Маргарита Йотова, Ивайло Трайков, Свобода Бенева
14

Музика

"Просвета" Лозанка Пейчева, Венцислав Димов, Милен Димитров, Даниела Костинкова
15

Изобразително изкуство

"Клет България"

"Анубис"

Б. Дамянов, А. Генчева
Единадесети клас
1 Български език      
2 Литература      
3 Английски език      
4

Математика 

     
5

История и цивилизации - профилирана подготовка

     1 модул "Власт и институции"         2 модул " Култура и духовност"   3 модул " Човек и общество"

 "Просвета"       Борислав Гаврилов, Теодор Леков,          Александър Николов, Тома Томов,      Мария Бенова, Мария Босева История и цивилизации
6

География и икономика - профилирана подготовка

1 модул "Природноресурсен потенциал. Устойчево развитие"

 "Клет"  Румен Пенин, Димитър Желев,   Валентина Стоянова География 1 модул
7

География и икономика

профилирана подготовка

2 модул "Геополитическа и обществена култура"

"Просвета" Стела Дерменджиева, Петър Стоянов, Атанас Дерменджиев, Петя Събева, Николай Попов 2 модул География
8

География и икономика

профилирана подготовка

3 модул "Съвременно икономическо развитие"

"Просвета" Стела Дерменджиева, Петър Стоянов, Атанас Дерменджиев, Петя Събева, Николай Попов 3 модул География 
 9

География и икономика

профилирана подготовка

4 модул "Европа, Азия, България"

"Просвета" Стела Дерменджиева, Петър Стоянов, Атанас Дерменджиев, Петя Събева, Николай Попов 4 модул География 
10

Философия - профилирана подготовка

модул 1, модул 2, модул 3, модул 4

     
         
9

Гражданско образование

   
         
Дванадесети клас
1 Български език "Анубис" Тодор Бояджиев, Искра Христова, Владимир Жобов, Георги Колев, Мирена Янакиева
2 Литература "Анубис" Валери Стефанов, Александър Панов
3 Англий